[ag] Múzeum | hudba.info | MarianVarga.sk | PavolHammel.sk
logo
logo
aktuality
kalendár
výstavy
predaj / leasing

výtvarníci
maľba
socha
grafika
kresba
fotografia
multimédiá
inštalácia
objekt
keramika
šperk
digitálna tlač
kombinovaná technika
šperk - náramok
šperk - objekt
šperk - brošňa
sklo
textil
architektúra
dizajn
scénografia

študenti
galérie
inzercia
linky
archív
   
prihlásenie
registrácia
galéria | múzeum o nás | ponuka | partneri | pripomienky | copyright | kontakt
Galérie
 
ÚĽUV
 
 
   ÚĽUV
Obchodná 64, 816 11 Bratislava
Slovenská republika

Tel.: 02 / 5273 13 43-5
Fax: www.uluv.sk
E-mail: craft@uluv.sk

Ut - Pi: 12,00 - 18,00
Sobota: 10,00 - 14,00

Vstup voľný.
 
Podrobné informácie
 
Nový stály výstavný priestor s celkovou plochou až 160 m2 otvorilo v septembri 2004 Ústredie ľudovej umeleckej výroby vo svojom sídle na Obchodnej ulici 64 v Bratislave. Galéria ÚĽUV bude miestom konania tematických výstav, venovaných rôznym aspektom tradičného remesla a ľudovej umeleckej výroby v súčasnosti. Okrem výstav bude Galéria ÚĽUV slúžiť aj ako multimediálne informačné stredisko, vybavené prezentačnou technikou pre individuálnych záujemcov o problematiku ľudovej umeleckej výroby a remesiel.

Otvorenie galérie je krokom, ktorým ÚĽUV tak trochu spláca dlh majstrom- remeselníkom, ktorých diela a práca sa už počas ich života stávajú zdrojom inšpirácie pre ich nasledovateľov. Niektorí z nich sa v rozkvete svojich tvorivých síl stali osobnosťami uvádzanými v encyklopédiách.
Novootvorená Galéria ÚĽUV predstavuje dôstojný priestor, ktorý umožní spoznávať diela a život súčasných majstrov remesla nielen priamym kontaktom s exponátmi, ale aj prostredníctvom filmov a internetových prezentácií vo Virtuálnej galérii ľudovej umeleckej výroby. Virtuálna galéria ĽUV je novým zaujímavým projektom ÚĽUV, ktorým organizácia v blízkej dobe začne záujemcom poskytovať cez internet komplexné informácie o tradičnej ľudovej umeleckej výrobe na Slovensku. Pri príležitosti otvorenia Galérie ÚĽUV bola predstavená vizuálna a obsahová stránka tohto pripravovaného projektu.
Galéria bola slávnostne otvorená dňa 4. septembra 2004 za účasti prezidenta Slovenskej republiky Ivana Gašparoviča a ďalších oficiálnych hostí.

Text je prebraný z oficiálnych stránok ÚĽUV-u.
 
   
 
História ukončených výstav 19
   
 
História ukončených akcií 1