[ag] Múzeum | hudba.info | MarianVarga.sk | PavolHammel.sk
logo
logo
aktuality
kalendár
výstavy
predaj / leasing

výtvarníci
maľba
socha
grafika
kresba
fotografia
multimédiá
inštalácia
objekt
keramika
šperk
digitálna tlač
kombinovaná technika
šperk - náramok
šperk - objekt
šperk - brošňa
sklo
textil
architektúra
dizajn
scénografia

študenti
galérie
inzercia
linky
archív
   
prihlásenie
registrácia
galéria | múzeum o nás | ponuka | partneri | pripomienky | copyright | kontakt
Galérie
 
Z
 
 
   Z
Zichyho palác, Ventúrska 9, 811 01 Bratislava
Slovenská republika

Tel.: 0903 468 776
Fax: 02 / 6477 68 95
Web: http://www.galeria-z.sk
E-mail: hulik@napri.sk

Otvorené v pondelok až sobotu od 12:00 do 18:00.
 
Podrobné informácie
 
GALÉRIA Z začala svoju činnosť 28.3.1976, na základe dohody o spolupráci medzi Mestskou časťou Bratislava - Staré Mesto a Agentúrou Artlines, ktorá galériu programovo i produkčne zabezpečuje. Je zameraná na prezentáciu súčasného výtvarného umenia, slovenských, ako aj zahraničných autorov. Nosnou aktivitou galérie sa stalo každoročné poriadanie medzinárodnej sochárskej výstavy - SOCHA a OBJEKT, ktorá v rámci Kultúrneho leta, predstavuje na viacerých miestach v Bratislave diela významných slovenských a zahraničných umelcov.
Špecifikum podujatia je v tom, že väčšina diel je umiestnená v bezprostrednom kontakte s divákom � v rôznych lokalitách centra Starého Mesta, ako aj v interiérových priestoroch spolupracujúcich galérií či kultúrnych inštitútov.

Od marca roku 1996 sa v Galérii Z uskutočnili samostatné výstavy popredných slovenských umelcov ako napr.Vladimíra Kompánka, Rudolfa Krivoša, Andreja Rudavského, Rudolfa Filu, Alojza Klimu, Miloša Urbáska, Mariána Čunderlíka, Milana Dobeša, Karola Barona, Jozefa Jankoviča, Rudolfa Sikoru, Vladimíra Popoviča, Miroslava Cipára, Milana Bočkaya a iných. Na výstavách poriadaných Galériou Z sa tiež zúčastnili viacerí renomovaní umelci zo zahraničia, László Moholy-Nagy (H), Lajos Kassák (H), Daniel Spoerri (CH), Nicolas Schöffer(F), Jiří Kolář (CZ), Václav Boštík (CZ), Olbram Zoubek (CZ), Aleš Veselý (CZ), Jan Saudek (CZ), Eva Kmentová (CZ), Stanislav Kolíbal (CZ), Věra Janoušková (CZ), Vladimír Janoušek (CZ),Radoslav Kratina (CZ), Jan Berdyszak (PL), Gyorgy Jovánovics (H), János Fajó (H), Roland Goeschl (A), Betty Gold (USA) a iní.
Galéria Z v priebehu 10 rokov usporiadala 86 výstav, na ktorých vystavovalo 827 umelcov z 30 krajín.

Galériu a agentúru Artlines vedie akad.mal.Viktor Hulík.
 
   
 
História ukončených výstav 74